Blog > Komentarze do wpisu
Dżinsowa rewolucja!

Skąd wziął się dżinsowy kolor jako symbol Białoruskiej opozycji?

Mówi się, iż podczas jednej z manifestacji milicja odebrała demonstrującym flagę biało – czerwono – białą. Wówczas przywódca ruchu młodzieżowego uniósł nad głowa flagę, którą zrobił ze swojej dżinsowej koszuli.   

środa, 08 lutego 2006, 40dni

Polecane wpisy

  • Nowy Blog

    Witam serdecznie w dniu dzisiejszym ruszyl nowy blog poświęcony Białorusi: www.wolnabialorus.blox.pl

  • amnestia dla Kazulina?

    - Ojciec nie będzie się poniżał przed Łukaszenką. Jest niewinny -podkreśla Olga Kazulin, córka najbardziej znanego więźnia politycznegoBiałorusi. - Sąd, który j

  • Condoleezza Rice spotkała się z opozycją białoruską

    Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice spotkała się z grupą białoruskich obrońcówpraw człowieka i działaczy ruchu demokratycznego.Wedługkomunikatu prasowego wydan

Komentarze
Gość: aniol13, *.DWUDZIESTOLATKA.ds.uni.wroc.pl
2006/02/08 17:14:20
...a tym samym zaczal odwodzic oczy spoleczenstwa jak bialoruskiego tak i polskiego od kolorow Prawdziwej flagi Bialoruskiej. Jest za to bardzo skrytykowany bialoruskimi patriotami za dalsza propagande koloru jeans, bo na Bialorusi rewolucja moze być tylko w kolorze BIALO-CZERWONO-BIALYM!

p.s. nie sa to bzdury tylko fakty, jestem Bialorusinem i bardzo mi sie akcja podoba i napewno wezme w niej udzial, a jednak trzeba zebyscie wiedzieli..
Zywie Bielarus'!!
-
Gość: Agusia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/02/09 12:03:54
A moim zdaniem jest to trafny wybór. Jeans zawsze był kolorem buntu, wolności, niezależności.Idea mi się podoba. A co do kolorystyki biło-czerwono-białej, to są to kolory historyczne i napewno nigdy nie znikną ani się nie zatrą w świadomości białoruskigo narodu. Powrócą jescze jako oficjalne, zobaczycie!
Жыве Беларусь!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/04/21 21:43:52
Konskie
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2006/05/29 20:21:27
nbjhgbubvd

SONDA
Czy Polska powinna wspierać Białorusk± opozycję?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA