Blog > Komentarze do wpisu
Kolejne aresztowanie Milinkiewicza
Lider białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz został zatrzymany przez milicję w Mostach w obwodzie grodzieńskim, gdy rozmawiał na ulicy z kilkudziesięcioma mieszkańcami miasta - dowiedziała się Gazeta.pl. Na komisariacie napisał oświadczenie, że spotkanie to nie było ani wiecem, ani manifestacją. Po krótkim czasie został zwolniony. - Wypuścili mnie, bo o sprawie szybko dowiedziały się media. Władza nie chce mieć teraz problemów z prasą - powiedział Milinkiewicz po wyjściu z komisariatu.

Białoruska opozycja organizuje dziś w Mińsku demonstrację pod nazwa "Socjalny marsz". Akcja rozpoczęła się w południe czasu białoruskiego (o 11.00 w Polsce) na placu przed budynkiem Białoruskiej Akademii Nauk. Demonstranci domagają się od władz zmiany polityki socjalnej.

Milinkiewicz nie uczestniczył w akcji: ani on, ani jego zwolennicy nie mają z jej organizacja nic wspólnego. Przyjechał do miejscowości Mosty na nieformalne spotkanie z mieszkańcami. Odbywało się ono na ulicy jednego z osiedli, a przyszło na nie kilkadziesiąt osób poinformowanych o przyjeździe Milinkiewicza przez lokalnych działaczy opozycji.

Po krótkim czasie pojawili się policjanci, którzy zabrali Milinkiewicza na komisariat. Opozycjonista zdążył przekazać dziennikarzowi "Gazety Wyborczej", że właśnie pisze oświadczenie o tym, iż nie organizował w Mostach żadnej manifestacji. Po krótkim czasie został wypuszczony, choć - jak powiedział - milicjanci mówili, że jego spotkanie z mieszkańcami osiedla wyglądało na akację uliczną.

Andrzej Poczobut, Grodno, mar
www.gazeta.pl
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80545,4640294.html
niedziela, 11 listopada 2007, 40dni

Polecane wpisy

  • Nowy Blog

    Witam serdecznie w dniu dzisiejszym ruszyl nowy blog poświęcony Białorusi: www.wolnabialorus.blox.pl

  • amnestia dla Kazulina?

    - Ojciec nie będzie się poniżał przed Łukaszenką. Jest niewinny -podkreśla Olga Kazulin, córka najbardziej znanego więźnia politycznegoBiałorusi. - Sąd, który j

  • Condoleezza Rice spotkała się z opozycją białoruską

    Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice spotkała się z grupą białoruskich obrońcówpraw człowieka i działaczy ruchu demokratycznego.Wedługkomunikatu prasowego wydan


SONDA
Czy Polska powinna wspierać Białorusk± opozycję?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA