Blog > Komentarze do wpisu
TV Białoruś wspierana przez Litwę
Strona litewska będzie współtworzyć niezależną telewizję dla Białorusi BelSat TV - ogłoszono podczas konferencji prasowej w Wilnie. Ten nowy kanał publiczny Telewizji Polskiej rozpocznie emisję 10 grudnia.

"Na Litwie będzie przygotowywany jeden z najważniejszych programów społeczno-publicystycznych BelSatu "Forum". Do realizacji tego programu Telewizja Litewska udostępniła swoje studio oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Wsparcia finansowego udzieliło litewskie MSZ" - poinformowała producent programu "Forum" Edyta Maksymowicz.

"Udział strony litewskiej przy tworzeniu BelSat-u jest bardzo ważny. To ma być projekt międzynarodowy. Polska jako pierwsza wystąpiła z inicjatywą tworzenia niezależnej telewizji dla Białorusinów, Litwa natomiast jako pierwsza poparła nas i to jest dla nas bardzo istotne - powiedziała dyrektor BelSatu Agnieszka Romaszewska-Guzy. Według dyrektor, wkrótce do tego projektu mają się dołączyć Irlandia, USA i Czechy.

Program "Forum" to cotygodniowy 45-minutowy talk-show z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli inteligencji białoruskiej. Tematyka programu będzie dotyczyła najbardziej palących problemów życia społecznego i politycznego Białorusi.

BelSat TV będzie nadawać 16 godzin na dobę, przez satelitę Astra, a od stycznia 2008 roku także Sirius 4. Projekt przygotowywany był od czerwca 2006 r. przez grupę dziennikarzy polskich i białoruskich we współpracy z litewskimi i czeskimi. Data rozpoczęcia emisji jest nieprzypadkowa - 10 grudnia przypada światowy Dzień Praw Człowieka.

mig, PAP
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80545,4719444.html
poniedziałek, 03 grudnia 2007, 40dni

Polecane wpisy

  • Nowy Blog

    Witam serdecznie w dniu dzisiejszym ruszyl nowy blog poświęcony Białorusi: www.wolnabialorus.blox.pl

  • amnestia dla Kazulina?

    - Ojciec nie będzie się poniżał przed Łukaszenką. Jest niewinny -podkreśla Olga Kazulin, córka najbardziej znanego więźnia politycznegoBiałorusi. - Sąd, który j

  • Amnestia nie dla więźniów politycznych.

    Wczoraj na Białorusi ruszyła amnestia powszechna. Ale nie dla więźniów politycznych. 0 --> W ciągu najbliższych sześciu miesięcy na wolność ma wyjść ok. 2,5

Komentarze
visegrad
2007/12/03 20:17:17
widzę, że blog powrócił do życia - to dobrze. Może jakaś wymiana linków?
Pozdrawiam autorów

SONDA
Czy Polska powinna wspierać Białorusk± opozycję?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA